MČR - Indoor Bowls - dvojice - 2020


8. února 2020 se v prostorách tělocvičny TJ Sokol Liboc uskutečnilo historicky první Mistrovství České republiky v indoor bowlsu. Na speciálním, z Anglie dovezeném, koberci se odehrál turnaj dvojic.  Nejmladší tým ve složení Kryštof Judl a Daniel Šturm v utkání o třetí místo zvítězil nad favorizovanou dvojicí Libor Svatoň a Martin Kuča. Ve finále pak vítězové základní skupiny Karel Šturm a Jan Létal podlehli páru Miroslav Svoboda a Dana Raisová

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům za předvedené výkony i za přátelskou atmosféru.


MČR - Čtyřčlenné týmy - 2019

Dne 21. října 2019 oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc  uspořádal druhé mistrovství České republiky v bowlsu dvoučlenných týmů.

Týmy byly tentokrát věkově, genderově i výkonostně velmi pestré, přesto měla klání vesměs slušnou úroveň. Ti méně zkušení jistě získané zkušenosti zúročí v dalších soutěžích.

Účastníkům i pořadatelům děkujeme za povedenou soutěž. Výkonům přihlížela, a nejednou i zatleskala, početná skupina přátel a fanoušků.

MČR - Dvojice - 2019

Dne 13. října 2019 oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc  uspořádal třetí mistrovství České republiky v bowlsu dvoučlenných týmů.

Turnaje se zúčastnili i nováčkové Jana a Mirek, kteří se ale svých zkušenějších soupeřů nezalekli a dosáhli na nečekané druhé místo!

Všem účastníkům děkujeme za předvedenou hru, a věříme, že příštího ročníku se zúčastní ještě více týmů.

MČR - Muži - jednotlivci 2019

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc  ve dnech 29.-30. září 2019 uspořádal finálový turnaj druhého mistrovství České republiky v bowlsu  mužů - jednotlivci.

 Soutěž měla opět vysokou sportovní úroveň a prokázala zvyšující se úroveň mužského bowlsu v české republice.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za dramatickou podívanou, které tleskalo i početné publikum. Děkujeme také pořadatelům z TJ Sokol Liboc za dobrou organizaci celé soutěže.

Úspěšný mezinárodní zahraniční turnaj

ENSCHEDE - HOLANDSKO - 31. srpna- 1. září 2019

Čeští bowleři se prosazují i v silné konkurenci!

Čeští bowleři se po roce opět zúčastnili  tradičně kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v Nizozemském Enschede. Tentokrát již nejeli jen pro zkušenosti, ale cílem bylo předvést nejen evropské konkurenci, že kvalita českého bowlsu se během roku usilovné práce výrazně zlepšila. Český tým vyslal do turnaje dva čtyřčlenné týmy, tým ČR IJan Létal, Slávka Vařečková, Jindřich, a Libor  Svatoňovi, tým II: Hurry Craig, Antonín Parma, Karel Šturm, Vítězslav Svatoň.  Z těchto týmů byly složeny i jednotlivé dvojice. I když hráči měli zpočátku trochu problém se adaptovat na kvalitní umělý povrch hřiště, některá naše utkání snesla ta nejpřísnější měřítka. Obvzláště cenné je vitězství dvojice Hurry + V. Svatoň nad silným párem z Anglie, či vítězství týmu ČR I  nad Nizozemskem I. V konečném pořadí poněkud krkolomně koncipované soutěže tým ČR I skončil pouze o bod za třetím týmem Nizozemsko II na pěkném pátem místě, tým ČR II pak skončil sedmý. Vítězem se stal tým Jižní Afriky před Anglií. Potěšily vesměs vyrovnané zápasy se silnými hráči Niozemska a i převážně jasné výhry nad týmy z Německa. Výsledky i celkově předvedená hra a nakonec i celé sportovně-společenské vystoupení na turnaji mám přineslo nejednu pochvalu od našich, loni ještě učitelů - nyní ale již sportovních soupeřů! Všem účastníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci. A gratulujeme! 

MČR - Ženy - jednotlivci 2019

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc dne 18. srpna 2019 uspořádal druhé mistrovství České republiky v bowlsu žen.

Soutěž měla opět vysokou sportovní úroveň. Zejména finálové zápasy o první a třetí místo byly ukázkou kvalitního a dramatického bowlsu.

Účastnícím soutěže děkujeme za zajímavou hru, ale i pořadatelé z TJ Sokol Liboc odvedli dobrou práci.

První vítězný mezinárodní zahraniční turnaj!

LOBICHAU - NĚMECKO - 13.- 14. červenec 2019
Český tříčlenný tým dosáhl nečekaného úspěchu

Zúčastnili jsme se již podruhé velkého mezinárodního turnaje v Německu, v centru německého bowlsu ve východoněmeckém městečku Löbichau, nedaleko od Chemnitz. Vzhledem k tomu, že turnaj se hraje na travnatém povrchu, který se hodně liší od naší domácí dráhy v libockém areálu, doufali jsme, že den před zahájením turnaje si budeme moci kvalitně zatrénovat. Bohužel vydatný déšť nám naše plány překazil, mohli jsme si místní dráhy krátce vyzkoušet pouze v sobotu ráno před zahájením turnaje.

Turnaje se zúčastnilo 22 tříčlenných týmů z Německa, Holandska, Belgie a České republiky, které byly rozlosovány do čtyř 5-ti nebo 6-ti členných skupin. Systém turnaje byl velmi přísný – pouze vítězové skupin postupují dál  do semifinále a následně do finále. První utkání se nám ale vydařilo, reprezentaci Belgie jsme porazili jasně 11:1. Ve druhém jsme však narazili na dobře připravený domácí tým, a po ne příliš dobrém výkonu jsme prohráli 2:6. Takže od této chvíle bylo jasné, že pokud chceme uspět, již nesmíme zaváhat a doufat, že se to ve skupině ještě „zamotá“. Následovaly snadné výhry nad nizozemským ženským týmem 13:1, a nad méně zkušeným německým týmem 8:2. Pak přišlo utkání, které mělo rozhodnout, nastoupili jsme proti silnému německému týmu, který zatím neprohrál a vše mu hrálo do karet k postupu. V utkání soupeř prokazoval svou kvalitu a před posledním endem jsme prohrávali 4:1, přičemž ani remíza by nám k dalšímu postupu nestačila. Stal se ale malý zázrak. Vydřenou čtyřkou jsme, nutno uznat, že šťastně, otočili zápas a utkání  vyhráli 5:4! Tak jsme naprosto nečekaně vyhráli naší těžkou skupinu a postoupili do semifinále!

Euforie z postupu nám zůstala i do dalšího zápasu, to potvrdilo drtivé vítězství 10: 0 nad dalším velmi dobrým německým týmem - odměnou nám byl i častý potlesk diváků. Byli jsme ve finále! Tam nás čekala německá reprezentace, připravující se na podzimní ME v bowlsu. Skvělá forma však zůstala a odměnou nám bylo jednoznačné vítězství 8:1, a nevěřící pohledy soupeřů, kterým jsme po skvělém výkonu v zápase nedali žádnou šanci na odpor. Sestava Jindřich Svatoň, Jan Létal a Libor Svatoň získala první mezinárodní vítězství, přivezla domů pohár, diplom, medaile a hlavně radost z předvedené hry a dobré reprezentace. Zkušenosti z atlantické kvalifikace na Mistrovství světa v Cardiffu, i poctivou a usilovnou domácí přípravu jsme zúročili a dokázali, že bowls má v Čechách slibnou perspektivu.

V neděli jsme si ještě zahráli přátelská utkání ve dvojicích, v jednom z našich dvou týmů se poprvé na mezinárodní scéně představila Lucie Fidlerová. Svým nadějným výkonem naznačila, že již brzy, jak všicni pevně věříme, budeme vyhrávat i v ženských kategoriích!

Česká asociace bowlsu našim reprezentantům gratuluje a děkuje za skvělou reprezentaci!

2nd Liboc Open - 2019

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc za podpory městské části PRAHA 6 uspořádal pro všechny zájemce o bowls otevřený turnaj,

který se uskutečnil v sobotu 2. června 2019 v areálu TJ Sokol Liboc. 

Zájemci si zároveň si mohli zahrát pétanque, ruské kuželky či vyzkoušet nepříliš známé mölkky.

Všem návštěvníkům děkujeme, věříme, že Vás některá z vyzkoušených aktivit zaujala - a přijďte zase!

 

KVALIFIKACE NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Cardiff - 2019

Reprezentační týmy České republiky se poprvé účastní bojů o  účast na mistrovství světa. 

Ve dnech 10.-21.5.2019 se ve welšském Cardiffu konalo Atlantické mistrovství v bowlsu, tedy kvalifikace na mistrovství světa, které se uskuteční v roce 2020 v Austrálii. Z této soutěže, které se účastní země z Evropy, Afriky a Jižní Ameriky postoupilo v každé kategorii 12 nejlepších. Hrálo se v kategoriích jednotlivců, dvojic, trojic a čtyřčlenných týmů.

DVOJICE MUŽI:  LÉTAL Jan, ŠTURM Karel

TROJICE MUŽI:  SVATOŇ Libor, SVATOŇ Jindřich, SVATOŇ Vítězslav 

Oficiální výsledky a informace http://www.worldbowls.com/event/2019-atlantic-championships

Aktuální informace z dějiště šampionátu:  zde

MČR - Muži - jednotlivci 2018

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc dne 7. října 2018 uspořádal finálový turnaj prvního mistrovství České republiky v bowlsu  mužů - jednotlivci.

 Soutěž měla vysokou sportovní úroveň a o pořadí na prvních třech místech rozhodl až poslední odhoz celého turnaje!

Všem účastníkům soutěže děkujeme za dramatickou podívanou, které tleskalo i početné publikum. Děkujeme také pořadatelům z TJ Sokol Liboc za dobrou organizaci celé dlouhodobé soutěže.

První velký mezinárodní zahraniční turnaj

ENSCHEDE - HOLANDSKO - 1. - 2. září 2018

Čeští bowleři se nezalekli silné konkurence!

Čeští bowleři se poprvé zčastnili  kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v holandském Enschede. Poprvé tak měli možnost ochutnat atmosféru regulérního outdoor bowlsového turnaje, hraného na velmi kvalitním (i když umělém) povrchu. Český tým ve složení Antonín Parma, Karel Šturm, Jindřich a Libor Svatoňovi po rozpačitém začátku soutěže nakonec porazil všechny tři německé týmy a těsně skončil za týmem Jamajky II na 7. místě z 10 týmů. Pouze týmy z Holandska a Anglie byl zatím nad možnosti našeho týmu. Ale i tak - Gratulujeme! 

První zahraniční turnaj

LOBICHAU - NĚMECKO - 14. červenec 2018

Úspěšný debut českých bowlerů v zahraničí!

Pátek třináctého mnoho lidí považuje za nešťastný den, kdy mnozí podléhající obavám z tohoto dne ani nevylezou z postele. To však neplatilo v pátek třináctého července 2018 pro šestici českých bowlerů (členů oddílu cílových sportů TJ Sokol Liboc), kteří v tento den poprvé v historii českého bowlsu vyjeli do zahraničí na mezinárodní turnaj – do východoněmeckého městečka Löbichau. V pátek odpoledne si tedy nejlepší čeští hráči lawnbowlsu poprvé vyzkoušeli i lawnbowlsové dráhy jinde než doma v areálu Sokola Liboc. . V sobotu se pak čestí bowleři rozdělili do dvou tříčlenných týmů a soutěžní premiéra mohla začít. Turnaje se zúčastnilo patnáct týmů z Německa, Belgie, Nizozemí – a dva z Čech. První tým pod názvem Tschechien 1 v sestavě Jan Létal, Karel Šturm a skip Theodor Jan Létal si ve své skupině vedl nad očekávání dobře – po úvodní remíze všechny tři následující zápasy jednoznačně vyhrál (i nad výběrem Belgie) a suverénně postoupil do play- off. Druhý tým hrající pod názvem Tschechien 2 v sestavě Libor Svatoň, Jindřich Svatoň a skip Slávka Vařečková měl start do turnaje mnohem těžší – první dvě utkání prohrál, ovšem poté se mu po zlepšených výkonech podařilo dvakrát vyhrát a taktéž postoupit mezi nejlepších osm týmů do play-off. Čtvrtfinále se pak lépe vydařilo týmu Tschechien 1, který po přesvědčivém výkonu nedal soupeři šanci a s přehledem postoupil už do semifinále. České dvojce se dařilo o něco méně, o jednu kouli prohrál – ovšem jak se později ukázalo, byla to prohra s týmem, který celý turnaj vyhrál. V semifinále pak naše 1 nestačila na domácí favority. Celkové čtvrté a šesté místo českých týmů při zahraniční premiéře je však skvělým výsledkem. Gratulujeme! 

Vstup na mezinárodní scénu měl ohlas i v mediích:

MČR - Čtyřčlenné týmy - 2018

Dne 3. června oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc  uspořádal první mistrovství České republiky v bowlsu čtyřčlenných týmů.

 Soutěž byla poznamená odhláškami několika  hráčů na poslední chvíli, přesto si hráči zajímavé klání vícečlenných týmů, plné taktických fines, užili. Ke kvalitě soutěže určitě přispěly i naše účastnice, které byly oporami svých týmů. 

Instruktážní videa :):  I.   II.  III. IV. V.

Všem děkujeme za předvedenou hru, a věříme, že příštího ročníku se zúčastní ještě více týmů.

MČR - Ženy - jednotlivci 2018

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc dne 26. května 2018 uspořádal první mistrovství České republiky v bowlsu žen.

 Soutěže se mimo jiné zúčastnil i kompletní reprezentační tým žen v curlingu, kterému jen těsně unikla účast na Olympijských hrách v Jižní Koreji.

Soutěž měla i díky tomu překvapivě vysokou sportovní úroveň. Zejména finálové zápasy o první a třetí místo byly ukázkou kvalitního a dramatického bowlsu.

Účastnícím soutěže děkujeme za předvedenou hru, ale i pořadatelé z TJ Sokol Liboc odvedli dobrou práci.

1st Liboc Open - 2018

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc za podpory městské části PRAHA 6 uspořádal pro všechny zájemce o bowls otevřený turnaj,

který se uskutečnil v sobotu 12. května 2018 v areálu TJ Sokol Liboc. 

Zájemci si zároveň si mohli zahrát pétanque, ruské kuželky či vyzkoušet nepříliš známé mölkky.

Všem návštěvníkům děkujeme, věříme, že Vás některá z vyzkoušených aktivit zaujala - a přijďte zase!

Dne 28.4. 2018 se uskutečnil otevřený turnaj smíšených čtyřčlenných týmů. Vítězem se stali všichni, kdo strávili příjemný den na naší bowlsové dráze.

I. mistrovství ČR v Bowls dvojic - 2017

Uspořádali jsme historicky první regulérní mistrovství České republiky v Bowlsu dvojic!

Soutěžní řád MČR v bowlsu dvojic

Vítězové v soutěži dvojic

Gratulujeme historicky prvním medailistům na území České republiky v bowlsu dvojic.

© Copyright Česká asociace bowlsu